Δωρεάν Φροντιστήριο από τους καθηγητές του 1ου ΕΠΑΛ Χίου

« Δωρεάν Φροντιστήριο »

?Σε χαλεπούς καιρούς οι άνθρωποι γίνονται μια γροθιά ?, έλεγε ο Μακρυγιάννης.

Αυτό γίνεται πραγματικότητα ιδίως όταν απώτερος σκοπός είναι η κατάκτηση της Γνώσης.

Ως μαθησιακή διαδικασία  άλλωστε δεν νοείται η πεποίθηση ότι η προσπάθεια θα οδηγηθεί σε αίσια έκβαση, αλλά η βεβαιότητα ότι η προσπάθεια έχει νόημα ανεξαρτήτως από την τελική έκβαση της.

Το παραπάνω έρχεται να στηρίξει και ο Σύλλογος των Καθηγητών του 1ου ΕΠΑΛ Χίου τονίζοντας στους αγαπητούς γονείς αλλά κυρίως στους μαθητές μας ότι η Γνώση καλλιεργείται δια βίου και με αγώνα προσωπικό.

Κοινωνοί της αντίληψης αυτής οι καθηγητές του 1ου ΕΠΑ.Λ Χίου, ενημερώνουμε ότι στο σχολειό μας γίνονται δωρεάν υποστηρικτικά μαθήματα για τα πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα των τομέων :

Ηλεκτρολογίας
Νοσηλευτικής
Βρεφονηπιοκομίας
Εφαρμ. Τεχνών
Ηλεκτρονικής
Οικ. & Διοίκησης
Μηχανολογίας ? Οχημάτων.

Μεγάλη χαρά και ικανοποίηση θα νοιώσουμε αν η προσπάθειά μας βρει ανταπόκριση.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ, ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΑΤΣΑΡΩΝΗΣ
ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ, Π. ΒΙΕΝΑΣ,  Κ. ΚΥΡΙΑΘΟΠΟΥΛΟΥ,  Α. ΣΟΥΤΟΥ, Στ. ΠΡΩΗΣ, Α. ΚΟΥΚΟΥΤΣΑΚΗΣ, Α. ΛΕΥΪΤΙΚΟΣ