Βραβεύσεις μαθητών του σχολείου μας σε διαγωνισμούς

Βραβεύτηκαν στα γραφεία της ΔΕΥΑΧ, τη Δευτέρα 15/4/2013, οι μαθήτριες του 1ου ΕΠΑΛ Χίου, Τουμάζου Αργυρώ και Χαβιάρα Μαριαλένα της Γ? Τάξης του Τομέα Εφαρμοσμένων Τεχνών, ως πρώτη και δεύτερη νικήτριες αντίστοιχα, στο διαγωνισμό της ΔΕΥΑΧ στη δημιουργία της καλύτερης Μακέτας ? Διαφήμισης με θέμα «οικονομία στο νερό». Στο διαγωνισμό συμμετείχαν και οι μαθητές Γκίκα Μαρκελιάνο της Γ’ Τάξης και Σωτηράκη Γεωργία, Τσαμπλάκου Ευαγγελία της Β’ Τάξης του ίδιου τομέα, οι οποίοι διακρίθηκαν και έλαβαν δώρα.

Η βράβευση αυτή ακολουθεί μια άλλη βράβευση από το μορφωτικό τμήμα της Αιγυπτιακής πρεσβείας 4 μαθητών του ίδιου τομέα του 1ου ΕΠΑΛ Χίου, σε διαγωνισμό Ζωγραφικής, Φωτογραφίας και Χειροποίητου Παιχνιδιού. Η μαθήτρια Χριστίνα Ιγνάτοβ έλαβε χρυσό μετάλλιο, ενώ οι μαθητές Χατζίρης Δημήτρης, Τουμάζου Υπατία και Καλίκα Καλλλιόπη- Ευαγγελία, ασημένια μετάλλια αντίστοιχα.