Επίσκεψη του τομέα Οικονομίας-Διοίκησης στην αίθουσα τεχνών “Καλλιόπη”

Την Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014 αποφασίσαμε να επισκεφτούμε στην αίθουσα τεχνών «Καλλιόπη» την έκθεση του Γ.Συκομιτέλλη «Ξύλων Ανάγνωση» και της Άρτεμις Αγαθοπούλου «Τέχνη της  Γης και άλλα».

Θέλαμε να ξεφύγουμε από τα τετριμμένα οικονομικά αναγνώσματα και προβλήματα που τόσο μας απασχολούν και θα μας απασχολήσουν σ? αυτούς τους δύσκολους καιρούς της κρίσης.

Οι συμπαθείς καλλιτέχνες μας ταξίδεψαν με τα έργα τους στη Γή, στην φύση,  στο όνειρο και στην καθημερινότητα με ξύλινες παραστάσεις Αγίων, προσωπογραφίες, κοσμημάτων, φωτογραφιών και αντικειμένων.

Τους ευχαριστούμε θερμά για την φιλοξενία και για τον χρόνο που μας αφιέρωσαν. Τους ευχόμαστε να ?ναι δημιουργικοί και πρωτοποριακοί.

Οι μαθητές-τριες του τομέα Οικονομίας-Διοίκησης και οι καθηγήτριες του 1ου ΕΠΑ.Λ. ΧΙΟΥ.